Autor Wiedźmina

Andrzej Sapkowski to jeden z najczęściej tłumaczonych autorów polskich. Każdy miłośnik świata fantasy doskonale zdaje sobie sprawę z kim ma do czynienia. Nawet osoby, które na co dzień nie zaczytują się w takich powieściach doskonale wiedzą, że Sapkowski stworzył powieść kultową, która już od wielu lat co jakiś czas pojawia się w nowym wydaniu. A to przy okazji emisji filmu o tematyce książkowej lub też przy okazji wydania gry komputerowej. Takich okazji jest naprawdę wiele. w 2019 roku pojawił się serial inspirowany książkami o Wiedźminie w stacji Netflix. Pierwsze odcinki spotkały się z ogromną przychylnością, dlatego też Netflix jak najszybciej chce przystąpić do realizacji kolejnych serii. Jak więc widać popularność Sapkowskiego wcale nie spada. Chyba można powiedzieć, że z roku na rok przybywa fanów jego i jego kultowej już postaci. Autor na przestrzeni lat otrzymał wiele zagranicznych nagród: Nagrodę Ignotus przyznawaną przez hiszpańską Asociación Española de Fantasía|Ciencia Ficción y Terror, Nagrodę im. Davida Ben Guriona, przyznawanej przez Izraelski Klub Miłośników Fantastyki, Nagrodę 12 osumaa, Nagrodę FantLab’s Book of the Year i wiele innych. Wśród polskich wyróżnień znaleźć można : Paszport “Polityki”, Nagrodę Sfinksa, Nagrodę Fundacji Literackiej im. Natalii Gall, itd. Jego twórczość jest naprawdę wspaniała.

“Wiedźmin. Tom 4. Czas pogardy”

Zapowiadany przez Intlinne czas miecza i topora w końcu nadchodzi. Geralta i jego wierną towarzyszkę Ciri ogarniają wielkie płomienie. Na ziemi pokazują się szczury, które nie mają dobrych zamiarów. Doskonale wiedzą jak czynić zło. To właśnie przez nie ludzie zaczynają tracić wszystko co najważniejsze w ich życiu. Szczury dla ludzi mają już tylko pogardę. Jak poradzi sobie z tym wszystkim Geralt? Czy będzie w stanie pokonać zbliżające się niebezpieczeństwo?

“Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia”

Ciri – tajemnicze dziecko ze Smoczej Krwi – zaginęła. Wiedźmin nie zostawi swojej wiernej towarzyszki na łaskę losu. Razem ze swoim przyjacielem – wędrownym bardem Jaskrem postanawia wyruszyć na jej poszukiwania. Nie będą oni jednak sami. Do ich ekipy dołącza łuczniczka Milva, dziwaczny cyrulik Emiel Regis i Cahir aep Ceallach – Nilfgaardczyk. Czy wszyscy mają jeden cel – odnalezienie małej Ciri? Czy też ktoś z nich ma nieczyste intencje? Czy dziewczynkę uda się odnaleźć? Wszystkie osoby doskonale wiedzą, że jest to jeden z tomów, który przyniesie czytelnikom niespodziewane zwroty akcji i fantastyczną fabułę.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Krzysztof